poniedziałek, 11 marca 2013

Naklejkowe pojazdy

 Dzieciom dużą przyjemność sprawia naklejanie, a ponieważ przy okazji można się wielu rzeczy nauczyć, lub utrwalić, więc jest to pożyteczne i miłe spędzanie czasu :) My bardzo dużo naklejamy.
Dziś wzięliśmy książeczkę o pojazdach dla maluchów. Pomyślałam sobie jednak, że chociaż jest w niej kilka stron z tłem, nie widać dobrze, gdzie znajdują się te pojazdy w stosunku do innych. Naklejaliśmy je więc na wewnętrznej stronie drzwi od szafy ;)
Dzięki temu Robert zobaczył, które pojazdy jeżdżą, które latają niżej a które wyżej, które pływają w morzu a które w jeziorze itd. Całość wygląda tak:Przykleiliśmy też trochę naszej domostrady, o której kiedyś pisałam, a jezioro i morze narysowałam po prostu świecową kredką (dając koszmarny przykład synowi, który już i tak bazgrze na ścianach czym się da...no ale nie miałam innego pomysłu.) Zabawa Robciowi bardzo się podobała :) Omówiliśmy w trakcie bardzo wiele kwestii ;)


1. Po morzach i oceanach (nowe słowo) pływają statki i przewożą towary ( to nawiązanie do naszej porannej kąpielowej zabawy- opowiem później ;)


Po jeziorach nie pływają statki i okręty bo są za wielkie.

Za to po jeziorach pływają Żaglówki, łódki, motorówki i katamran ( ale na razie darujemy sobie utrwalanie tego słowa ;)
Ustaliliśmy, że żaglówki mają żagle, w które dmucha wiatr i dlatego pływają ( takie były w cnk ale nie wiem czy Robo pamięta) i że motorówki mają silnki z tyłu i dlatego bardzo szybko pływają. potem oglądaliśmy je na you toube :)

http://www.youtube.com/watch?v=Q7sUfB4TB10

http://www.youtube.com/watch?v=raCtAIOj5Tc


Naklejając pojazdy na ulicy zwróciliśmy uwagę na to że auta jadą w jedną albo w drugą stronę i nie mogą jechać na przeciwnym pasie bo będzie wypadek. Zrobiliśmy korek za spychaczem- bo spychacz wolno jeździ. A karetka na sygnale, kiedy się spieszy nie musi stać w korku, tylko ma prawo ominąć wszystkich, żeby jak najszybciej dowieźć chorego do szpitala. Rowery mają prawo jeździć po ulicy ale muszą bardzo uważać.A latają rozmaite maszyny! Balon i helikopter na mniej więcej podobnej wysokości. Dużo szybciej i wyżej samolot. A strasznie wysoko, bo aż do gwiazd, lata rakieta kosmiczna i wahadłowiec. Na You Toube oglądaliśmy i helkopter i start rakiety.

 http://www.youtube.com/watch?v=uG0x83PGSy0

Najbardziej ze wszystkiego podobała się Robertowi rakieta!

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=gtrB9bELGSY

Pamiętajcie, że każdą maszynę można znaleźć na You Toube ;) Chłopaki bardzo lubią takie filmiki, warto jednak wcześniej samemu obejrzeć czy nie jest to np. film o jakimś koszmarnym wypadku albo coś w tym stylu...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz