sobota, 30 marca 2013

Mazurki - Dziecięcy Wielki Tydzień

Jutro Wielka Sobota- będziemy farbować i malować jajka, najpierw u nas w domu- całą naszą małą rodzinką a po południu w duuużym rodzinnym gronie. Dziś jednak, poza tym, że Tacie udało się pójść do kościoła a Mamie chociaż obejrzeć drogę krzyżową z Papieżem Franciszkiem w tv (jutro zamiana- Mama idzie do kościoła, Tata ogląda), robiliśmy mazurki. Dokładniej mazurki robiły Mamy a Robert i Zosia je ozdabiali ;) Udały się bardzo oryginalnie i ciekawie :) Na pewno nie są one estetyczne, ale za to twórcze, a co najważniejsze- samodzielne :)

Mama Basia robiła mazurka orzechowego z fajną polewą z mleka w proszku (mniam!) a Mama Dora walnęła od razu 4 mazurki porzeczkowo - kajmakowe + dwie babeczki ;) Tata zrobił 3 baranki piernikowe ( jeden przypalony, jeden z odpadniętą głową a trzeci poturbowany zupełnie ale da się je posklejać i ładnie pachną, to najważniejsze :) Zwykle Tata robi baranki chlebowe, które wychodzą fantastycznie, piernikowe nie były wcześniej przećwiczone, to dlatego tak wyszło :)

Dzieci miały do dyspozycji masę różnych posypek, cukierki, czekoladowe listki i lukrowe pisaki. Postanowili użyć na każdym mazurku każdej ozdoby, dlatego mazurki są do siebie dosyć podobne ;P
A oto dzisiejsze dzieła Robcia i Zosi:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz