wtorek, 5 marca 2013

Kropkowe szaleństwo ;)

Dziś chcemy Wam polecić drugą fajowską książkę, którą mamy i czytamy :) książka jest nie tylko do czytania, ale też jest to po prostu świetna zabawa! Jak dotąd zawsze, kiedy zamkniemy ją, przeczytawszy ostatnią stronę.... zaczynamy od nowa ;) polecamy ją Wam też dlatego, że dzieci znajomych również nigdy nie czytają jej raz ;)
Książka o kropkach- "Naciśnij mnie"- to książka magiczna :)
Wykonując polecania autora, znajdujące się na dole strony sprawiamy, że dzieją się niesamowite rzeczy! :)
Co na przykład? Na przykład, naciskając wskazane kropki, możemy sprawić, że kropek jest więcej!

Dzieciom bardzo podoba się po pierwsze to, że aby ją "czytać' potrzebni są rodzice :) bo dzieci nie potrafią czytać, a muszą przecież wiedzieć czy mają teraz klaskać, czy obracać książkę w lewo! Po drugie, że dzięki nim coś się zmienia, a po trzecie tajemniczość- bo niby każdy wie, że to tylko rysunki, ale jednak chyba też trochę magii ... ;)

Klaszcząc w łapki, możemy spowodować że nasze kropki stają się coraz większe i większe!


Autor bardzo fajnie wykorzystał "rośnięcie" kropek by pokazać przy okazji jakie kolory uzyskujemy mieszając różne barwy. Co jeszcze możemy? możemy trząść książką, przekręcać ją na różne strony ale też... zdmuchiwać ciemność!


Tak, mocniej, bo trochę ciemności jeszcze zostało! :)
Jeśli chcielibyście poszukać w księgarni tej magicznej książeczki to okładka wygląda tak ( a nazwisko autora widać na tej właśnie okładce ;)

Na zachętę dodamy jeszcze, że chrześniak Taty, kiedy dostał kropkową książkę, chciał ją oglądać kilkanaście razy dziennie :) i to nie przez 2 dni ;)

2 komentarze:

  1. znamy, znamy, znamy!!! GE-NIAL-NA!!!
    przyznam szczerze, ze nie stac mnie bylo na nia... wiec ogladalismy ja tylko w roznych klubokawiarniach z dostepna biblioteczka...
    i zrobilam taka homemade'owa wersje (kiedys moze pochwale sie na blogu, co nam tam wyszlo...) :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Poszukaj na allegro. Niektóre hurtownie sprzedają dziecięce książki nawet o 10-15 zł taniej niż w księgarni. a czasem książka ma np. lekko uszkodzoną okładkę lub zagięte 3 kartki i jest o 20-25 zł tańsza. Nie mówiąc już o używanych, o wyprzedażach z okazji likwidacji księgarni lub antykwariatach!

    OdpowiedzUsuń