czwartek, 28 lutego 2013

Ryba Heniek

Od 3 dni jest z nami nowy, malutki, niebieski członek rodziny ;) Bojownik Heniek. W sklepie zoologicznym do którego wybraliśmy się z Robertem było kilkanaście takich rybek i każda miała fajne imię- był czerwony Wacław i był niebieski Teodor ;) ale Heniek to Heniek a ponieważ w dodatku był niebieski więc na pewno czekał na nas :) Jednak zmienimy mu imię bo Heniek zarezerwowany już jest przez kogoś innego ;)
Nasza ryba mieszka w szklanej kuli, na dnie ma żwirek i różne kamyczki, które zbierałam jak byłam mała. Dziś wrzucimy mu też muszelki :) Heniek (bo jeszcze nie wiemy jakie będzie jego ostateczne imię) ma też domek, w którym się chowa kiedy ktoś za szybko podejdzie do jego kuli. Na razie 2 razy miał już zmienianą wodę, ponieważ Robert postanowił podzielić się z nim czekoladowymi gwiazdkami z jogurtu a następnego dnia nasypał mu kolorową posypkę do dekoracji ciastek ;) dziś sprawdzał czy ryba lubi lizaka, na szczęście przez szkło ;)
Na razie ryba mieszka w kuli, ale już dowiedzieliśmy się, że rybki nie są najszczęśliwsze w okrągłych pojemnikach i że lepiej by mu było w  nawet małym ale normalnym akwarium. Za zorganizowaniem takiego przemawia też to, że w kuli nie da się hodować roślinek, a przecież ryby bardzo je lubią... Także sądzę, że w najbliższym czasie naszą rybę czeka przeprowadzka ;)

Czy ryby lubią lizaki?

Domek rybki

Nasza piękna rybka :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz