środa, 27 lutego 2013

Korzenie Cywilizacji w CNK w Warszawie

Druga fantastyczna wystawa, ciekawa dla wszystkich, ale dzieciakom spodoba się na pewno, to Korzenie Cywilizacji. Porusza rozmaite tematy np. powstanie koła -możemy zobaczyć rozmaite koła, mające bardzo różne zastosowania, od żaren po koło mercedesa, i nimi zakręcić ;)

  Do zobaczenia jest na prawdę masa eksponatów, praktycznie wszystkie interaktywne . Trzeba słuchać i rysować, dotykać, oglądać. Robciowi akurat najbardziej podobały się, pewnie ma to w genach po Tacie,  zadania archeologiczne! :) wykopywanie z piasku kości, monet oraz ceramiki i odkrywanie mozaiki ;)

Aby nie zniszczyć znalezisk należy użyć pędzelka ;)


My dokopaliśmy się dziś do kości i grotu strzały ;)Potem znaleźliśmy mozaikę. Obejrzeliśmy ją sobie dokładnie a następnie postanowiliśmy ułożyć jej brakujące fragmenty ;)Fantastyczna mozaikowa zabawka, chcielibyśmy mieć taką w domu, ale zajęła by pół Robciowej podłogi. Nie muszę chyba tłumaczyć, że dziecko musi odnaleźć właściwe kolory, a następnie ułożyć klocki odpowiednio do wzoru. Klocki są duże, więc łatwo je złapać, i przyjemne w dotyku. A kiedy skończymy układać, należy wiąć malucha na ręce, ponieważ z góry widać, że to co ułożyliśmy to nie dużo różnych klocków ale konkretny obrazek! :) My ułożyliśmy antycznego ptaka, ale jest kilka wzorów do wyboru :) Więcej nic nie piszę, tak jak przy Bzzzzz, kto ciekawy, na pewno tam dotrze. Archeologii i wykopaliskom poświęciłam dużo miejsca, ze względu na nasze rodzinne zainteresowania ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz