środa, 27 lutego 2013

BZZZZZZZ w CNK! Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Dziś będzie duuuużo ;) i kolorowo i ciekawie i myślę, że zachęcająco ;)
Byliśmy w Warszawie w CNK czyli w centrum nauki Kopernik. Mieliśmy na zwiedzanie jakieś 4h i myślę, że załapaliśmy się najwyżej 1/3 z tego, co jest do zobaczenia, posłuchania, powąchania, spróbowania, dotknięcia i przeżycia ;) Czeka nas jeszcze co najmniej kilka wizyt w tym wspaniałym miejscu, żeby wszysko zobaczyć, ale myślę, że i na kilku razach się nie skończy, ponieważ ilość możliwości jakie daje CNK jest raczej niewyczerpywalna ;P
Przede wszystkim szliśmy na wystawę Bzzzzz, która jest stworzona specjalnie dla maluszków od 2 do 6 lat! Bzzzz "opowiada" o przyrodzie- o łące, lesie o zwierzętach, rzece, czyli o wszystkim co maluchy lubią najbardziej. Bzzzz rozwija wszystkie zmysły i daje mnóstwo możliwości doświadczania i zabawy. Robert był zachwycony i oczywiście płakał kiedy musieliśmy już iść...Zdjęć wrzucam tylko trochę, żeby wszystkiego nie zdradzać ;)Na początek coś co dzieci bardzo lubią! Rozmaite ślimaki i ich muszle :)

Następnie można poukładać wielkie kaktusowe klocki oraz zakręcić koła, w których przesypują się różne rzeczy i wydają różne dźwięki :)Ciągnąć za sznurki, aby posłuchać odgłosów łąki....
... na przykład komarów i ptaków :)

Można powąchać jelenia! Fuuuu! ;)

Dzieciaki mogą też wchodzić na specjalną górę, chodzić po bujającym się moście i zjeżdżać na zjeżdżalni, budować drzewa z dużych  klocków.I dużo, dużo więcej, ale jeśli ktoś jest ciekawy co jeszcze, musi się wybrać sam :)
Wrzucam jeszcze kilka fotek z zabawy wodą, czyli z tego co Robcie lubią najbardziej ;)

samemu trzeba budować tamy i wodospady dla piłek

Wir do którego wrzuca się piłeczki


Co trzeba odkręcić by poleciała woda?


W ramach biletu do CNK można 70min spędzić na wystawie Bzzzz. Z jednej strony o długo, jednak z drugiej pozostaje niedosyt ;) I bardzo dobrze!

1 komentarz: