piątek, 4 listopada 2016

Dziecko na Warsztat 4 - Plastik


Kolejnym po tekturze, tematem czwartej, twórczej edycji DNW jest plastik. My przygotowaliśmy 3 plastikowe zabawy.

1. Rozpoznawanka sensoryczna.W pojemniczkach na koraliki lub gadżety do robienia paznokci, parami, dobieramy różne w dotyku materiały i przyklejamy na jakiś odpowiedni klej lub taśmę dwustronną.Wszystkie razem wrzucamy do woreczka i mieszamy.Zawiązujemy oczy dziecku i jego zadaniem jest, za pomocą dotyku odnaleźć pary.


2. Kulodromy wannowe

Peszel - osłona na kable - kupiona w budowlanym za grosze, mocna taśma ( u nas dwustronna) i szklane kulki. Przykleiliśmy rurki różnej długości, powyginane w różne strony. I zabawa gotowa. Puszczaliśmy szklane kulki. Wodę w różnych kolorach ( zabarwioną solami do kąpieli) wlewaną przez lejek.3. Dom Pana Misia.Zabawa na wyobraźnię.
Kładziemy przed dzieckiem długo zbierane i wyszukiwane różne plastikowe przedmioty i elementy. Jego zadaniem jest nadać rzeczom nowe przeznaczenie.Nie musi użyć wszystkich.
I tak u nas np. sorter na śrubki stał się lodówką.Zakrętka od soli do kąpieli i od płynu do prania -  stolikiem.Kawałek zabawki i mydelniczka kuchenką a kawałek innej zabawki -  garnkiem.Pudełko na drobiazgi  - szafą.
Zakrętka i rybka z jajka niespodzianki - akwarium.


A to można zobaczyć co robiły inne uczestniczki projektu :) zapraszamy :PDziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Schwytane chwile I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku Sopelkowo Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Worldschool Explorers Nasza szkoła domowa Jej cały świat Nasza przygoda DIY

4 komentarze:

 1. Ooo! jakie fajne kulodromy! musimy spróbować!

  OdpowiedzUsuń
 2. dzięki :) tanie i banalne a fajna zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jaki świetny pomysł z tym wymyslaniem kolejnych przeznaczeń

  OdpowiedzUsuń
 4. hej bierzecie dalej udział w projekcie? czekam na odpowiedź do piątku.

  OdpowiedzUsuń